به گزارش خبرگزاری تیمبرلندس و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، پانزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان پسر زیر ۱۹ سال جهان ۲۷ مرداد تا ۵ شهریورماه سال جاری به میزبانی کشور بحرین برگزار می‌شود و تیم ایران در گروه چهارم با تیم‌های ایتالیا، مکزیک، چین و جمهوری چک همگروه است.

مرحله نهایی اردوی آماده سازی تیم ملی والیبال نوجوانان برای حضور در این رقابت‌ها از صبح امروز (سه شنبه) در فدراسیون والیبال آغاز شد و تا ۲۴ مردادماه زمان اعزام ملی پوشان ادامه خواهد داشت.

محمد وکیلی سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان ۱۵ بازیکن را برای حضور در این اردو دعوت کرده است که اسامی آنان به شرح زیر است:
امیرحسین اسفندیار، پوریا یلی، مرتضی شریفی، امیرمحمد فلاحت‌خواه، امیرحسین توخته، محمدحسین راستی، مهدی جلوه، علی طبری، احسان دانش‌دوست، سهیل کمال‌آبادی، مهران فیض امام‌دوست، حسین سلیمان اهری، محمدرضا حضرت‌پور، عرفان غلامی پور و امیرحسین صابری.

تیم والیبال نوجوانان قبل از این اردو، به مدت ۲۱ روز در اردوی برون مرزی در کشورهای روسیه، تونس و ترکیه شرکت کرد و در این کشورها در ۱۰ دیدار تدارکاتی به مصاف حریفان خود رفت.

ملی پوشان نوجوان در روسیه موفق به شکست میزبان و لهستان شدند و برابر جمهوری چک تنها شکست خود را تجربه کردند. تیم نوجوانان ایران در تونس نیز موفق به کسب پنج پیروزی متوالی برابر تیم‌های نوجوانان و جوانان این کشور شد و در ترکیه نیز دو بار تیم لیگ برتری ای بی بی اسپور را شکست داد.

گروه‌بندی دور مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان جهان به شرح زیر است:

گروه اول: بحرین، آمریکا، پورتوریکو، مصر و تونس
گروه دوم: لهستان، برزیل، کوبا، ژاپن و فرانسه
گروه سوم: آرژانتین، روسیه، شیلی، کره جنوبی و ترکیه
گروه چهارم: ایران، ایتالیا، مکزیک، چین و جمهوری چک

تیم والیبال نوجوانان ایران در روز جمعه ۲۷ مردادماه استراحت دارد و در چهار روز بعدی به ترتیب به مصاف تیم‌های ایتالیا، مکزیک، چین و جمهوری چک می‌رود.

فهرست تیم‌های اول تا چهارم ادوار گذشته قهرمانی نوجوانان جهان به شرح زیر است:

۱۹۸۹: برزیل – شوروی – بلغارستان – ایران
۱۹۹۱: برزیل – شوروی – کره جنوبی – چکسوالی
۱۹۹۳: برزیل – ژاپن – کره جنوبی – پرتغال
۱۹۹۵: برزیل – ایتالیا – ژاپن – پورتوریکو
۱۹۹۷: ایتالیا – یونان – ژاپن – لهستان
۱۹۹۹: روسیه – ونزوئلا – لهستان – عربستان سعودی
۲۰۰۱: برزیل – ایران – روسیه – مصر
۲۰۰۳: برزیل – هند – ایران – جمهوری چک
۲۰۰۵: روسیه – برزیل – ایتالیا – آرژانتین
۲۰۰۷: ایران – چین – فرانسه – آرژانتین
۲۰۰۹: صربستان – ایران – آرژانتین – روسیه
۲۰۱۱: صربستان – اسپانیا – کوبا – فرانسه
۲۰۱۳: روسیه – چین – لهستان – ایران
۲۰۱۵: لهستان – آرژانتین – ایران – روسیه

این مطلب به پایان رسیده است./

 

این خبر ورزشی همینک از وب سایت تیمبرلندس درج گردیده است
لطفا برای حمایت از ما این مطلب را به اشتراک بگذارید